Powrót do strony głównej

          Czym jest program komputerowy DAIGID? Po wielu latach edukacji, poznawania problemów leczenia cukrzycy oraz podjęcia trudu, niezwykłego trudu, stworzyłem program, który kompleksowo rozwiązał problem Dobowej Analizy Insulinemii, Glikemii i Diety dobowej z podziałem na posiłki. W tamtym czasie, a nawet jeszcze dziś, to problem, który nie da się rozwiązać za pomocą kalkulatora, kartki papieru i długopisu.
     Pierwszym założeniem było poznanie przyczyn: dlaczego, pomimo rygorystycznego przestrzegania insulinoterapii, diety i posiłków sporadyczne pomiary glikemii (nie było glukometrów) wypadały wręcz fatalnie.
     Program rozwiązał ten problem i pozwolił na skuteczniejsze leczenie cukrzycy.
    Tak powstał DAIGID, który w zależności od użytkownika staje się:
- narzędziem pomagającym podnieść skuteczność leczenia cukrzycy - użytkownikiem jest lekarz odpowiedzialnym za leczenie diabetyka
- narzędziem bolesnej krytyki działania lekarzy - użytkownikiem może być każdy z grona zespołu leczącego, także diabetyk

    Stworzyłem narzędzie uniwersalne pozwalające ulżyć chorym na cukrzycę, pamiętająć o tym, że leczenie proponuje lekarz w ścisłej konsultacji z pacjentem i dietetykiem.
Na stronie internetowej www.patie-diabetyka.pl/daigid szczegółowo opisałem funkcje programu.
    Jak długo Ministerstwo Zdrowia nie podejmie działań udostępnienia programu DAIGID do powszechnego użytku przez lekarzy leczących cukrzycę, tak długo program DAIGID pozostanie jedynie narzędziem do krytycznej oceny leczenia cukrzycy przez lekarzy.

     Program DAIGID jest dostarczony na nośniku w postaci CD lub pendrajwa. Uprzednio należy, na dysku twardym komputera, utworzyć folder o nazwie odpowiadającej uzytkownikowi. Może to być np. DAIGID. Do tak utworzonego foldera należy, i to bezwzględnie, przekopiować wszystko z dostarczonego nośnika.
     Pamiętaj kim jesteś i do jakich celów będzie potrzebny ten program.

Ważne: uruchomienie z nośnika, może wywołać zakłócenia w pracy programu.

Celem uruchomienia programu DAIGID, należy wejść do Eksplorator Windows i otworzyć utworzony folder. Odszukać należy plik o nazwie daigid.exe i kliknąć, co spowoduje uruchomienie programu DAIGID. Po chwili pojawi się plansza główna programu z podstawowymi opcjami do wyboru.Jak długo Ministerstwo Zdrowia nie podejmie działań udostępnienia programu DAIGID do powszechnego użytku przez lekarzy leczących cukrzycę, tak długo program DAIGID pozostanie jedynie narzędziem do krytycznej oceny leczenia cukrzycy przez lekarzy.
Czym więc zajmuje się MZ - ochroną zdrowia? a może nie zależy państwowej organizacji ochrony zdrowia na zdecydowanym obniżeniu społecznych wysokich kosztów leczenia cukrzycy a co najwazniejsze uniknięcie poważnych, a także śmiertelnych, uszkodzeń zdrowia diabetyków.

Powrót do strony głównej


Opracował: Karol Goik                Aktualizacja: 2018-10-15