Powrót do strony tytułowej

Na bazie setek przesłanych materiałów do analizy insulinoterapii, mam prawo twierdzić, że niska skuteczność leczenia w głównej mierze obciąża lekarzy. To oni, poprzez takie a nie inne podejście do problemu, nie przygotowali systemu, który mógłby pomóc diabetykowi. Na uwadze mam brak odpowiednich metod szkolenia, braku udziału pielęgniarki i dietetyczki w ramach konsultacji z chorym. Dlatego pielęgniarki i dietetyczki mają mglisty pogląd w zakresie korelacji takich wydarzeń jak insulinoterapia-dieta-aktywność. Mam pewne wątpliwości czy tylko tej grupie osób można to przypisać.

Przed dalszą dyskusją na temat - jaką metodą, sposobem, można podnieść skuteczność leczenia, pokażę graficzny obraz analizy wykonanej programem DAIGID. Obrazy graficzne same mówią za siebie.


 zastanów się co jest najważniejsze w życiu

Pragnę serdecznie podziękować Januszowi, pierwszemu mistrzowi DAIGID'u, za pokazanie innym czegoś niezwykłego, niby nieosiągalnego. Dysponując insulinami przepisanymi przez lekarza podjął się próby zmiany zaordynowanej przez lekarza insulinoterapii. Zrodzi się pytanie: Czy naruszył nieomylność lekarza? Odpowiedź jest więcej jak prosta: osiągnął rewelacyjne wyniki leczenia, które tłumaczą wszystko.
Bez programu DAIGID takie postępowanie nie miałoby racji bytu.

Czy jest w tym coś niezwykłego?

Grafika, obraz, a więc zmysł wzroku, przekazuje nam największą ilość informacji. Przypominam - popatrzmy na analizy wykonane dla ordynacji insulinoterapii przepisanych przez lekarzy -    Przykładowe analizy      Nikt nie powinien mieć trudności w ocenie tego co jest a jak powinno być.

Wysiłek lekarza, dietetyczki oraz samego diabetyka, musi być roztrwoniony gdy nie dysponuje się odpowiednim narzędziem wspomagającym leczenie cukrzycy insulinozależnej. W ostatecznym rozrachunku nie cierpi nikt inny jak właśnie chory na cukrzycę insulinozależną.
Komu jest potrzebna sytuacja wiodąca do cierpienia diabetyka, gdy można inaczej, lepiej.

Do czego mogą prowadzić niewłaściwe metody leczenia - popatrzmy na powyższy rysunek i zastanówmy się: komu służy tak silny napływ insuliny w okresie odpoczynku organizmu, a więc w nocy. Ten problem perfekcyjnie rozwiązał mistrz Janusz.
To jeden z bardzo licznych przykładów popełnianych błędów a na dodatek określany, przez diabetologię, jako zwyczajna reakcja organizmu np. zjawisko o brzasku !   Błąd w sztuce a reakcja organizmu - niezwykły kamuflarz wiedzy, lub niewiedzy, medycyny zwanej diabetologią.

Wiedza i wyraźnie postawiony cel leczenia - długie, radosne życie, możliwość samorealizacji - musi towarzyszyć każdemu diabetykowi. W tym działaniu nie można być wyręczonym lecz bez pomocy medycyny nowoczesnej, skomputeryzowanej, cel będzie nadal nieosiągalny.

Nie stać społeczeństwo na leczenie powikłań, najczęściej nieskuteczne, spowodowane obecnymi metodami leczenia.
Bez pomocy zreformowanej medycyny sytuacja nie ulegnie zmianie.


Powrót do strony tytułowej


Autor: Karol Goik           Opracowano: dnia: 2006-04-11
Aktualizacja: 2014-05-02